Hakkımızda

Kurulduğumuz ilk günden bugüne devam eden renkli serüvenimiz...

Renk Matbaası, 1967 yılında Taner Uğur tarafından Bab-ı Ali’nin göbeğinde, sadece on metrekarelik küçük bir mekanda kuruldu. O günlerde reklam ve ambalaj kullanımı bugünkü kadar önemli değildi ve ticaret de hiç bu kadar hızlı akmıyordu. Ne teknoloji bu kadar gelişmişti, ne de basılı evrakların ve tanıtım malzemelerinin kullanımı bu kadar yoğundu.

Renk Matbaası’nın kurulduğu günler, tam da esnafların üretimde hızlanmaya çalıştıkları ve yeniden yapılanma süreçlerine girişmeye başladıkları bir dönemdi. O yıllarda Renk Matbaası, şirketlerin ilan, kartvizit, fatura, zarf ve davetiye gibi temel matbu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet vermeye başladı. Ancak, kurulduğu ilk günden itibaren benimsediği müşteri odaklı hizmet anlayışı ve sahip olduğu kalite odaklı vizyonu ile hizmet alanını hızla genişletti. İşte o yıllarda başlayan bu renkli serüven Renk Matbaasını, bugün hizmet verdiği üç bin metre karelik modern üretim sahasına ve geniş hizmet ağına ulaştırdı.

Vizyonumuz

Renk Matbaası olarak kurulduğumuz ilk günden beri işimize, temel vizyonumuz ve vazgeçilmez değerlerimiz ile devam ederiz. Odağımızda her zaman müşterilerimiz ve matbaacılık mesleğimiz bulunur. Vizyonumuz, Türkiye’nin en beğenilen, yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunan tam entegre matbaası olmaktır. Müşterilerimizin markalaşma, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik tüm ihtiyaçlarına, yüksek kalitede, hızlı ve ekonomik çözümler sunarak, müşterilerimizim ticari faaliyetlerine katma değer sağlamak, asıl Misyonumuz olmuştur.

Renk Matbaası olarak işimizi en iyi şekilde yapabilmemizin ve matbaacılık mesleği ile bir bütün olabilmemizin temelinde, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımız ile paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyduğumuz vazgeçilmez değerlerimiz olduğuna inanırız. Mesleğimiz ve müşterilerimizle bütünleşmek ve bu sayede katma değer sağlayan iyi işler çıkarmak bizim için en büyük değerdir. Bugünlere, işte bu bakış açımız ve sahip olduğumuz vazgeçilmez değerlerimiz ile geldiğimize inanıyoruz.

Vazgeçilmez Değerlerimiz

  • Dürüstlük: Ticarette her zaman dürüstlüğü esas alırız.
  • Şeref: Matbu evrakların, müşterilerimizin şerefi ve namusu olduğunu hiç bir zaman unutmayız.
  • Kalite: Ürettiğimiz her ürün ve hizmette kalite ilkelerine sahip çıkarız. Kaliteden ödün vermeyiz.
  • Sürat: Zamanın değerini iyi bilir ve müşterilerimize hızlı hizmet sunarız.
  • Müşteri: Müşterilerimizin ihtiyaçlarını iyi anlar ve onlar ile bir bütün oluruz.

7/24 Hizmet Veren Tam Donanımlı Entegre Tesisimiz

Renk Matbaası, teknolojiyi yakından takip eden baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası bölümlerinin yanı sıra, tam donanımlı grafik servisi, irtibat bürosu ve 9 adet hızlı servis aracı ile 3.000 metrekarelik merkez atölyesinde Non-Stop hizmet veriyor. Şirketlerin broşür ihtiyaçlarından ürün kataloglarına, antetli kağıtlardan her ebattaki zarflara, takvimden ajanda taleplerine kadar her cinsten baskı ve promosyon talebine yönelik baskı ve üretim hizmeti sunuyor.

Renk Matbaası, konusunda uzman kadrosu ve sahip olduğu gelişmiş teknolojik altyapısı sayesinde, ihtiyaç duyulabilecek her çeşit basım, tanıtım ve promosyon ihtiyacına yanıt veriyor ve müşterilerine uçtan uca bir hizmet sunuyor. Matbaacılık mesleğini dallara ayırmak ve işin yalnızca bazı noktalarında branşlaşmak yerine, tam entegrasyona sahip bir matbaa altyapısını geliştirebilmiş olması sayesinde Renk Matbaası, müşterilerinin kağıt ve basımla ilgili tüm ihtiyaçlarını tek yerden, aynı çatı altında karşılayabiliyor ve bu sayede hızlı, kaliteli ve katma değeri yüksek bir hizmet sunabiliyor.

Referanslarımız